Рак молочної залози

Рак грудної залози – типово жіноча онкологічна хвороба. На жаль, кількість померлих від раку з кожним роком збільшується, адже це смертельно небезпечне захворювання, яке зазвичай виявляється на пізніх стадіях. Причина хвороби: поєднання екологічних та генетичних факторів. Ризик формування раку молочної залози вище у жінок, які мають близьких кровних родичів, що страждають від подібної недуги У зоні ризику також перебувають ті жінки, які народили первістка після 30 років і ті, хто ніколи не народжував.

Перші ознаки раку молочної залози

Перші симптоми раку грудей порівняно видимі і явні. Насамперед, жінку повинні насторожити будь-які новоутворення в грудях. Потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо спостерігається набряк або роздратування грудей, біль у сосках, лущення шкіри. Ці зміни також можуть бути ознаками інфекції або кісти.

Якщо перші симптоми раку молочної залози підтверджені, необхідно пройти декілька діагностичних тестів для діагнозу і визначення стадії захворювання:

  • Один з обов’язкових тестів – біопсія (забір тканини або рідини з підозрілою області);
  • Мамографія є більш детальним клінічним обстеженням. Мамографія допомагає побачити пухлини, які можуть бути частково приховані щільною тканиною молочної залози;
  • Для первинної діагностики призначають УЗД. Це безболісний і доступний тип діагностики. УЗД дозволяє визначити тип підозрілих новоутворень, визначити стадію раку.

  Cтадії раку

Виділяють чотири стадії раку молочної залози:

  • Нульова стадія – неінвазивний рак молочних залоз. Термін «неінвазивний» означає, що немає ніяких ракових клітин за межами осередку пухлини.
  • Перша стадія є інвазивним раком, а це означає, що відбулось вторгнення ракових клітин в сусідні тканини. Перша стадія характеризується пухлиною довжиною до двох сантиметрів.
  • Друга стадія раку молочної залози настає, коли пухлина розростається не більше ніж на п’ять сантиметрів. Друга стадія також означає, що рак проникнув в лімфатичні вузли навколо молочної залози.
  • Третя стадія раку грудей умовно поділяється на дві підкатегорії : IIIA і IIIB . Третя стадія А є інвазивним раком молочної залози, з пухлиною більше п’яти сантиметрів, і значною кількістю патологічних клітин у лімфатичних вузлах. Стадія IIIB визначається пухлиною в молочній залозі будь-якого розмір, яка розрослася на шкіру грудей, внутрішні лімфатичні вузли і грудну стінку.
  • Четверта стадія – це пухлина, яка розрослася за межі молочної залози, пахвової зони, а також на лімфатичні вузли, розташовані біля основи шиї, легенів, печінки.

Стадії 0, I, II вважаються ранніми. Якщо рак молочної залози виявили на ранній стадії, то ймовірність виживання зростає на 70 %. Пізні стадії вимагають більш агресивного лікування, а значить, відсоток виживання значно падає.

Лікування раку

Зазвичай лікування починається після того, як ретельно вивчено загальний стан здоров’я жінки і, як правило, через тиждень або пізніше після виконання біопсії.. Основними видами лікування є хірургія, променева терапія, хіміотерапія та застосування антагоністів статевих гормонів. Променева терапія знищує злоякісні клітини на ділянці, з якої була видалена пухлина, і в оточуючих тканинах, у тому числі лімфатичних вузлах. Хіміотерапія (застосування ліків, які викликають загибель клітин, що швидко розмножуються або стримують їх розмноження) і антагоністи статевих гормонів (ліки, які пригнічують дію гормонів, що підтримують зростання злоякісних клітин) застосовуються, щоб придушити зростання ракових клітин в організмі. Часто призначають поєднання цих способів терапії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.