Правила перебування пацієнтів в КНП «Дитяча поліклініка №2» Чернігівської міської ради

КНП «Дитяча поліклініка №2» ЧМР має великий досвід надання медичної допомоги дітям віком від 0 до 17 років включно. Дотримання правил перебування дозволить дітям та їх батькам зручно та ефективно взаємодіяти з нашим закладом.

Організація роботи поліклініки.

Дитяча поліклініка працює за графіком, який затверджений головним лікарем – з 7-00 до 20-00.

Режим роботи реєстратури – з 7-30 до 18-00 з понеділка по п’ятницю та з 8-00 до 14-00 у суботу. Неділя – вихідний день.

Прийом пацієнтів та обслуговування викликів лікарями з надання первинної медичної допомоги відбувається з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 18-00; в суботу – з 8-00 до 14-00 згідно їх графіка прийому.

Прийом дітей лікарем з надання ПМД здійснюється по системі електронного запису (оnline), на повторне відвідування запис проводить безпосередньо лікар з надання ПМД.

Черговий кабінет лікаря з надання ПМД працює щодня з понеділка по п’ятницю з 18-00 до 20-00; в суботу з 14-00 до 20-00; у неділю – з 09-00 до 12-00.

Робота процедурного кабінету – з 8-00 до 18-00 щодня з понеділка по п’ятницю; у суботу – з 9-00 до 14-00, неділя – вихідний день.

Робота діагностичних кабінетів, лабораторії, кабінету щеплень здійснюється за графіком, затвердженим головним лікарем згідно штатного розпису.

Запис на прийом до лікаря – спеціаліста здійснюється при наявності електронного направлення від лікаря з надання ПМД по телефону реєстратури поліклініки 670-673 та 3-15-55 або безпосередньо в реєстратурі її працівниками.

Пацієнт зобов’язаний прийти на прийом до спеціаліста у призначений день та час без запізнень. Якщо пацієнт запізнився більше ніж на 5-ть хвилин запис може бути скасованим. Діти у важкому стані, з високою лихоманкою, гострими болями в череві позачергово.

Результати огляду пацієнта, результати діагностичних, лабораторних та інструментальних методів обстежень, а також діагноз і рекомендації лікаря занотовуються в електронній карті пацієнта, копія вклеюється в історію розвитку дитини (ф.112/о).

Історії розвитку дітей віком до 3-х років зберігаються в кабінеті лікарів з надання ПМД для оперативного використання їх з метою забезпечення систематичного нагляду за дитиною і своєчасного проведення профілактичних засобів.

Історії розвитку дітей інших вікових категорій знаходяться в реєстратурі або на руках у батьків, опікунів, інших законних представників дитини.

В дитячій поліклініці:

– організовані амбулаторні педіатричні та спеціалізовані прийоми дітей, здійснюються патронажі до новонароджених, обслуговування хворих та дітей з інвалідністю, які мають проблеми з пересуванням, на дому;

–  проводяться клініко-діагностичні та інструментальні обстеження в умовах діагностичного відділення, спеціалізованого відділення та клініко-діагностичної лабораторії;

– здійснюється експертна робота на рівні ЦЛКК (встановлення інвалідності, визначення потреби хворих дітей у лікарських засобах, технічних та допоміжних засобах, звільнення від екзаменів, надання рекомендацій по домашньому догляду, по окремому житлу тощо) та рівні ЛКК відділень поліклініки;

– проводиться лікування та реабілітація дітей з діагностованими хронічними  захворюваннями, у т.ч. дітей з інвалідністю, на рівні реабілітаційного відділення, спеціалізованого відділення поліклініки в кабінетах з фізіотерапевтичного лікування.

Загальна інформація про дитячу поліклініку.

Поліклініка розташована в трьох спорудах: в типовому 4-х поверхневому приміщенні по вул. Рокоссовського, 47; орендованому приміщенні поліклінічного відділення обласної лікарні (філіал «Коти») по вул. Волковича, 25 та на першому поверсі багатоповерхової будівлі по             вул. Рокосовського, 30, де розташований денний стаціонар дитячої поліклініки.

Центральна будівля поліклініки має потужність 495 відвідувань в зміну.

На першому поверсі розташовані: реєстратура, довідкове; кабінет інфекційних захворювань з трьома окремими Мельцерівськими боксами; кабінет видачі лікарняних листків; педіатричне відділення з організації медичної допомоги дітям в навчальних закладах; відділення відновного лікування з водним блоком, залами ЛФК та тренажерними лікувальними залами; клініко-діагностична лабораторія, процедурний кабінет; бухгалтерія; гардероб.

На другому поверсі розташовані: перше, друге, третє педіатричні відділення з надання ПМД; кабінет здорової дитини та підтримки грудного вигодовування; кабінет щеплень, кабінет лікаря з вакцинопрофілактики; кабінет лікаря-офтальмолога; ортоптичний кабінет, кабінет охорони зору, кабінет завідувача спеціалізованим відділенням №2; кабінет лікаря – гастроентеролога дитячого та ординаторська для лікарів педіатричних відділень з надання ПМД.

На третьому поверсі розташовані: діагностичне відділення з кабінетами ЕКГ, ЕЕГ, РЕГ; ультразвукової діагностики (2 кабінети); фізіотерапевтичне відділення з кабінетами електро-світолікування, парафінолікування, інгаляційним кабінетом, кабінетом кисневих коктейлів, кабінетом лазеротерапії та масажним кабінетом; також розташовані кабінети лікарів- неврологів дитячих (2 кабінети), кардіоревматолога, отоларинголога, ендокринолога, психіатра, психолога, підлітковий кабінет, кабінети педіатричного відділення з організації медичної допомоги дітям в навчальних закладах, у т.ч. кабінет завідувача відділенням; кабінет завідувача спеціалізованим відділенням №1, кабінет охорони зору, логопедичний кабінет, кабінет педіатра.

На четвертому поверсі розташовані: хірургічний блок з кабінетами хірурга дитячого, ортопеда дитячого, гінеколога дитячого та двома перев’язувальними; ендоскопічний кабінет, рентгенологічні кабінети; а також кабінет ЦЛКК,  кабінети інформаційно-аналітичного відділу, централізована стерилізаційна, конференц-зал, кабінети головного лікаря, заступника головного лікаря з медичної частини, заступників головного лікаря з економічних та технічних питань, секретаря, кабінет головної медичної сестри; кабінет інженерів.

На філіалі «Коти», потужністю 15 відвідувань в зміну, ведеться педіатричний прийом дітей, які проживають в районі діяльності                       4-го педіатричного відділення на 7 педіатричних дільницях, проводяться профілактичні щеплення тощо.

В денному стаціонарі ведеться прийом дітей, які потребують лікування, реабілітації, проходження курсів протирецидивного лікування. Розташовані кабінети лікарів – педіатрів, палати для хворих дітей, фізіотерапевтичні кабінети (кабінети електро-світолікування, парафінолікування, кабінети масажу, кисневих коктейлів), процедурний кабінет, кабінет психолога, спелеопалата, кабінет для проведення алергологічних проб, кімната психологічного розвантаження.

У відділенні медико-соціальної допомоги дітям та молоді «Клініка, дружня до молоді» за графіком, затвердженим головним лікарем, ведуть прийоми лікар гінеколог дитячий, психологи, лікар – педіатр, лікар – інфекціоніст дитячий, лікар акушер – гінеколог.

Правила перебування пацієнтів та їх батьків в дитячій поліклініці.

Пацієнт, що зайшов до поліклініки та його батьки зобов’язані зняти верхній одяг і залишити його в гардеробній кімнаті.

Пацієнт, який знаходиться в поліклініці, батьки пацієнтів повинні відноситися з повагою до персоналу і до інших пацієнтів, не дозволяти собі проявів грубощі та безтактності. Їх поведінка не повинна порушувати атмосферу поваги і доброзичливості.

При зверненні до реєстратури батьки зобов’язані розмовляти тактично, якщо необхідно отримати індивідуальну історію розвитку дитини – точно назвати реєстратору прізвище, ім’я по-батькові дитини, рік народження та адресу, за якою дитина проживає.

Ф.112/о з реєстратури передається до кабінету лікаря-педіатра або лікаря-спеціаліста.

 Час початку проходження діагностичного обстеження, а також початок прийому лікаря може відбуватися з невеликим очікуванням (це обумовлено тим, що у всіх пацієнтів різні проблеми та патологія, тому тривалість консультації пацієнта може перебільшувати передбачуваний відрізок часу і початок наступної консультації або обстеження може затриматись).

Існує схема прийому, але з розрахунком особливостей кожного пацієнта, ця схема може змінюватися від діагнозу і особливостей патології кожного пацієнта індивідуально.

Гарантії дитячої поліклініки.

Дитяча поліклініка гарантує:

–  високу якість надання медичних послуг, відповідальне ставлення до кожного пацієнта;

– застосування лише дозволених на території України медичного обладнання, витратних матеріалів, лікарських засобів та імунобіологічних препаратів, які мають відповідні сертифікати;

– нерозголошення та збереження конфіденційної інформації щодо своїх пацієнтів.

– медичне спостереження за своїми пацієнтами до повного їх одужання.

Необхідною умовою для виконання гарантій дитячою поліклінікою є точне дотримання і виконання пацієнтом всіх приписів і рекомендацій лікаря, забезпечення необхідних умов гігієни.

Дитяча поліклініка не несе відповідальності за речі, залишені у верхньому одязі пацієнтів та залишені в інших місцях поліклініки без нагляду їх власника.

В дитячій поліклініці заборонено:

– проявляти будь-яку форму агресії в приміщеннях закладу та на прилеглих територіях.

– займатися тютюнопалінням, вживанням спиртних напоїв, наркотиків або інших психотропних засобів;

– мати при собі холодну або вогнепальну зброю, демонструвати її персоналу або оточуючим;

– намагатись винести за межі закладу будь-яке майно, розхідні матеріали, медикаменти, які належать поліклініці;

– поводити себе шумно, нестандартно, створювати проблему для інших пацієнтів;

– займатись будь-яким видом торгівлі або обміну;

– приводити або приносити в клініку тварин, птахів.

В разі грубої не тактичної поведінки пацієнтів або їх батьків дитяча поліклініка залишає за собою право складати відповідні Акти та направляти їх за місцем роботи батьків (місцем навчання пацієнтів), або у відділ міліції за місцем їх проживання.