До тижня підтримки грудного вигодовування 01.08.18р. – 07.08.18р.

Корисні поради щодо грудного вигодовування для мам, які годують груддю

1.Протягом вагітності відвідуйте «Школу відповідального батьківства» у жіночій консультації, де Вас навчать, як забезпечити успішне грудне вигодовування дитини.

2. Годуйте дитину виключно грудним молоком до шести місяців. З введенням догодовування відповідно до віку, продовжуйте годувати грудьми протягом першого і другого року життя, поступово зменшуючи по одному кількість годувань до двох разів: зранку після сну та ввечері перед сном. Це допоможе Вам в майбутньому без труднощів і проблем відучити дитину від грудей.

3. Жодна молочна суміш не може замінити грудного молока, щоб не писали на її упаковці. Протягом життя мама перехворіла різними хворобами, до яких в неї уже виробився імунітет, що передається дитині з молоком. У жодній суміші імунітету до захворювань немає.

4. Годуйте дитину, коли вона виявляє ознаки голоду. Не обмежуйте час годування.

5. Дозволяйте Вашій дитині смоктати стільки, скільки вона хоче. Не віднімайте її від грудей до того часу, поки вона на наїсться досхочу.

6. Для годування груддю влаштуйтесь зручно. Яке б положення Ви не обрали, прослідкуйте, щоб голівка та тіло дитини знаходилися на одній лінії, підтримуйте все тіло дитини знизу. Годуючи, Ви не повинні відчувати болю чи дискомфорту.

7. Під час годування займайтесь тільки дитиною. Це час не тільки годування, але і спілкування з дитиною, критично важливий для її здорового розвитку.

8. Немає потреби мити груди та соски перед кожним годуванням. Теплий душ вранці і ввечері є достатнім. Мило та дезінфікуючи засоби висушують ніжну шкіру і підвищують ризик утворення тріщин. Материнське молоко має прекрасні дезінфікуючі властивості. Після годування змастіть соски власним молоком і дайте їм можливість висохнути на повітрі.

9. Годуйте дитину вночі, це сприяє виробленню молока, гормон пролактин, що відповідає за лактацію, найкраще виділяється під час нічного годування.

10. Не давайте дитині під час грудного вигодовування ніяких чаїв. Материнське молоко містить у собі необхідну кількість води, якої достатньо для дитини навіть у жарку пору року. Не давайте дитині пустушок, після них дитина буде менш інтенсивно смоктати Ваші груди, і може не висмоктати усе молоко.

11. На початку годування дитина отримує значну кількість низькокалорійного, так званого «переднього» молока. Наприкінці ж висмоктує висококалорійне «заднє» молоко, яке дуже багате на вітаміни. Бажано, щоб дитина отримувала достатньо саме «заднього» молока. Для цього потрібно починати наступне годування проводити з тієї самої груди, з якої закінчилося попереднє годування.

12. Немає потреби після кожного годування зціджувати груди. Ваші груди вироблять рівно стільки молока, скільки потрібно дитині, якщо Ви будете зціджувати, то на наступний раз молока виробиться відповідно більше, і зціджувати доведеться постійно.

13. Намагайтеся зберегти грудне вигодовування. Невеличкі проблеми з лактацією – абсолютне нормальне явище, з ними можна справитися. Уникайте стресів, нервових ситуацій, переживань. По можливості нехай вночі до дитини встає тато, і подає Вам малечу для годування у ліжко, потім забирає назад. Якщо Ви помітили, що молока стало менше, частіше прикладайте дитину до грудей, це сприятиме виробленню молока.