Чим поїти дитину при грудному вигодовуванні

Питання «допоювання» немовлят викликає безліч суперечок і сумнівів у молодих батьків. Фахівці з грудного вигодовування твердять, що допаювати дитину, який харчується виключно материнським молоком не слід, а серед педіатрів взагалі немає на цей рахунок єдиної думки. Хочеться прояснити ситуацію і зрозуміти, чим і з якого віку поїти малюка, який знаходиться на грудному вигодовуванні.

Вода при грудному вигодовуванні

Чому одні фахівці доводять, що поїти додатковою рідиною дитини необхідно, а інші категорично проти і наполягають виключно на материнському молоці? Розглянемо обидві точки зору.

Чому допоювати не потрібно?

– Материнське молоко на 88% складається з води, тому новонароджені, які прикладаються до грудей на вимогу, прекрасно обходяться без додаткового пиття приблизно до             6 місяців.

– У перші місяці після пологів  часті прикладання сприяють поліпшенню лактації. Через додаткове пиття малюк вживає менше грудного молока, відповідно стільки ж і прибуде. Адже тільки постійне перебування новонародженого «на грудях» дає позитивний результат. Нескладно здогадатися, що додаткове поєття ставить під загрозу подальше грудне вигодовування.
– Малюк може недоїдати, адже його шлунок ще дуже малий. Якщо його напоїти водою, то, ймовірно, для основного харчування не опиниться в ньому місця. Самий явний наслідок – маленька надбавка у вазі. Мамам, діти яких не набирають достатню масу тіла, хочеться порадити, приберіть воду і годування по годинах, а на кілька днів «прив’яжіть» дитину до грудей. Підсумок вас приємно здивує. Зрозуміло, мова не йде про діток з патологіями. Хоча, як показує життя материнське молоко, підживлене любов’ю і турботою, дійсно творить неможливе, тому часті прикладання до грудей, якщо вони можливі, зайвими не будуть.
– Грудне молоко ідеально підходить для «незміцнілого» кишечника малюка. Справа в тому, що до 6 місяців в ньому формується мікрофлора і від її правильного становлення буде залежати наскільки легко організм зможе справлятися з шкідливими бактеріями. Можна сказати, що материнське молоко забезпечує оптимальний баланс в травній системі дитини. Багато лікарів підтвердять той факт, що діти на грудному вигодовуванні рідше хворіють на кишкові розлади і простіше їх переносять.

Коли ж знадобиться вода грудничку?

Є ситуації, коли малюк потребує питної води до 6 місяців. Насправді їх небагато:

– Влітку, в сильну спеку, коли ризик зневоднення великий, педіатри рекомендують допаювати водою дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні. Але хочеться відзначити один момент: якщо ви взмозі прикладати дитину до грудей як вдома, так і на вулиці, незалежно від того захотів він їсти або пити, то немає необхідності в додатковому допоювані,

– Якщо в приміщенні сухе, тепле повітря і немає можливості змінити умови, то воду давати потрібно. Знову-таки, при частих ГВ і кількості мокрих пелюшок не менше 12 шт. за добу гострої необхідності в додатковому пиття немає.
– При жовтяниці у новонародженого лікар може порекомендувати воду.
– При нежиті, застуді, проносі, блювоті, а особливо при підвищенні температури тіла слід давати дитині тепле (ближче до кімнатної температури) питво, щоб заповнювати втрату рідини, адже в стані хвороби зневоднення може наступити дуже швидко.

Яку воду давати дитині?

Це повинна бути чиста, кип’ячена вода без газу. Необов’язково купувати саме дитячу. Якщо ви впевнені в якості та безпеці води, яку п’єте самі, то і малюкові вона підійде. Поїти дитину, що перебуває на грудному вигодовуванні, краще з чайної ложки, а ближче до 6 місяців можна спробувати з чашки.

Молоко малюкам при грудному вигодовуванні

Ще не так давно коров’ячим і козячим молоком замінювали материнське, і годували малюків до року. Сучасна наука довела, що це неприпустимо і може негативно позначитися на здоров’ї крихти. Якщо мама не може годувати дитину грудьми, то єдина альтернатива – дитяча молочна суміш. Коров’яче молоко багате кальцієм і фосфором, але проблема в тому, що цих мінералів в ньому в 6 разів більше, ніж в материнському. На перший погляд може здатися, що в цьому немає нічого поганого, але насправді коров’яче молоко – це непосильне навантаження на печінку і нирки малюка. В якості прикорму вводити його в раціон дитини можна тільки після 1 року і не більше однієї склянки в день. Після трьох років, коли всі системи і органи малюка зміцніли, споживання цього продукту можна не обмежувати.

Соки малюкам при грудному вигодовуванні

Ще не так давно соки вводили першим прикормом малюкам з 3-4 місяців. Є батьки, які дотримуються такої схеми досі, хоча Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) буквально сурмить, що в цьому немає необхідності, більш того це може серйозно нашкодити травній системі дитини, спровокувати алергію. Молодим мамам нагадаємо, що фруктові соки та п’юре  вводяться в раціон малюка не раніше 6-ти місячного віку, адже саме в соках гострої необхідності у організму немає. Коли прийде час спробувати сік, почніть з яблучного свіжовичавленого, згодом можна додати трохи соку груші.