19.07.2019р. Грудне вигодовування

Грудне вигодовування, мабуть, найдавніша людська діяльність, про яку ми знаємо найменше. Сьогодні, напевно, немає жодної людини, яка б не знала, що грудне молоко – це добре. Майбутні мами практично з перших днів вагітності чують мантру «груди краще». Вданій статті Ми, ще раз спробуємо Вам це довести.

Грудне молоко забезпечує ідеальне харчування для немовлят. У ньому ідеальна суміш вітамінів, білків і жирів – все, що потрібно вашому малюку для зростання. Грудне молоко містить антитіла, які допомагають вашій дитині боротися з вірусами і бактеріями. Воно знижує ризик розвитку астми або алергії у вашої дитини. Крім того, діти, які вигодовуються виключно грудьми протягом перших 6 місяців, мають менше вушних інфекцій, респіраторних захворювань і нападів діареї.

У деяких дослідженнях грудне вигодовування було пов’язане з більш високими показниками IQ в більш пізньому дитинстві. А фізична близькість, тактильний дотик і зоровий контакт – все це допомагає вашій дитині відчувати себе в безпеці. У дітей на грудному вигодовуванні більше шансів набрати потрібну вагу. Останні дослідження свідчать, що воно відіграє важливу роль в профілактиці синдрому раптової дитячої смерті.

Грудне вигодовування сприяє виробленню у мами гормону окситоцину, який допомагає матці повернутися до розміру до вагітності. Воно знижує ризик виникнення раку молочної залози і раку яєчників, сприяє спалюванню зайвих калорій у мами, тому може допомогти швидше нормалізувати свою вагу.

Нещодавно західні дослідники встановили, що специфічна взаємодія між грудним молоком і дитячої слиною створює своєрідну суміш, яка вбиває бактерії.

Говорячи про годування грудьми, прийнято використовувати термін «смоктання грудей». Хоча, на думку фахівців біомеханіки, витягуючи молоко з грудей, малюк насправді не смокче груди, а робить складні рухові операції, які включають стиснення і створення вакууму. Саме завдяки цим рухам, малюк формує щелепи, прикус і м’язи обличчя, які в свою чергу впливають на жування, дихання і ковтання.

У період грудного вигодовування мамі не потрібно купувати і вимірювати суміші, стерилізувати соски і баночки, а значить, вона заощаджує ваш час і гроші. Це гарантує мамі час, коли вона може розслабитися і відпочити.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує виключно грудне вигодовування (без прикорму, соку або води) протягом перших шести місяців життя малюків.

У колі перинатальних психологів можна почути думку, що вчені знають більше про те, що знаходиться в помідорі, ніж про те, що є в материнському молоці. І цей іронічний жарт дуже схожий на правду. І поки вчені продовжують досліджувати список інгредієнтів грудного молока, алгоритм того, як воно туди потрапляє, чому саме ці, а не інші інгредієнти, і як мамин організм дізнається, в яких саме мікроелементах потребувати її малюк, молоді матусі не завжди можуть отримати необхідну консультаційну підтримку.

Вважається, що будь-яка молода мама може легко налагодити грудне вигодовування, тому що це природний процес. Але, як показує практика, для деяких мам цей процес виявляється абсолютно «сізіфовою працею», через такі фактори як кількість молока, розмір соска і грудей, а також способу прикладання малюка до грудей.

Незважаючи на офіційні рекомендації годування грудьми, на жаль, не всі пологові будинки можуть надати необхідну практичну підтримку мамам, налаштованим на грудне годування. Як правило, вони отримують лише загальну інформацію про своє харчування при грудному вигодовуванні, способах прикладання малюка до грудей і про профілактику тріщин сосків.

Безумовно, сьогодні багато пологових будинків віддають перевагу таким практикам, як «спільне перебування», «шкірний контакт» і уникнення формул. Вони важливі і є допоміжними при налагодженні процесу годування грудьми. Але, в той же час, далеко не всі медсестри, які допомагають мамі в перші години і дні після пологів, є кваліфікованими фахівцями з лактації з досвідом вирішення конкретних проблем. Вони не працюють цілодобово, і часто їх не вистачає для задоволення потреб всіх годуючих мам.

Тому, мамам заздалегідь варто мати контакти консультантів з грудного вигодовування, які найчастіше не працюють у медичній сфері. Більшість з них мають достатньо знань та досвіду в тому, як встановлювати і коректувати грудне вигодовування з моментів життя вашого малюка. Такі контакти кожна мама може отримати у своїх лікаря-педіатра та медичної сестри.

Наш лікувально-профілактичний заклад КНП «Дитяча поліклініка №2»ЧМР  має статус « Лікарня, доброзичлива до дитини». Ми пишаємося цим статусом.

                                                                II педіатричне відділення з надання ПМД.